اجناس فروش رفته عجیب در اینترنت

فان آباد، حراج و حراجی از زمان قدیم به عنوان شکلی از تجارت و خرید و فروش کالا شناخته میشده است و تا به امروز نیز ادامه پیدا کرده است. این نوع از خرید و فروش حتی به فضای مجازی نیز وارد شده است و امروزه سایتهای فراوانی در این فضا به حراج کالاهای مختلف می پردازند. یکی از معروفترین سایتهای حراجی در فضای مجازی ” ebay ” نام دارد و هر روزه کالاهای مختلفی در این سایت به حراج گذاشته می شود. اما گاهی اقلام به حراج گذاشته شده در این سایت بسیار عجیب هستند. در این مطلب نگاهی به بعضی از این اقلام عجیب خواهیم داشت.

12 06 06 ID118875 اجناس فروش رفته عجیب در اینترنت


یک تکه از مریخ

در سال ۱۹۶۲ میلادی یک تکه از سیاره مریخ در کشور نیجریه به زمین برخورد کرد. این تکه سنگ برای سالها در یک مجموعه خصوصی نگاه داری می شد تا این که این سنگ ۱ کیلو و ۸۰۰ گرمی در سال ۲۰۰۵ میلادی در سایت eBay به حراج گذاشته شد. در نهایت این تکه از سیاره مریخ به قیمت ۴۵۰ هزار دلار فروخته شد.

12 06 06 ID140662 اجناس فروش رفته عجیب در اینترنت

قایقی برای آبراموویچ

رومن آبراموویچ، مرد ثروتمند روسی و مالک باشگاه فوتبال چلسی در انگلستان در فوریه ۲۰۰۶ میلادی موفق شد تا یک قایق تفریحی بسیار مدرن را در سایت ” eBay ” خریداری کند. این قایق ۱۷۰ متری با یک پد فرود هلی کوپتر، ۸ کابین ویژه مهمانان، ۱۰ اتاق پذیرایی درجه یک، سالن ورزشی، سینما و دفتر کار به قیمت ۱۶۸ میلیون دلار توسط این میلیارد روس خریداری شد. برای انجام این معامله لازم بود تا ۵۰ درصد از مبلغ معامله از قبل در حساب خریدار وجود داشته باشد.

12 06 06 ID129360 اجناس فروش رفته عجیب در اینترنت

ماموت ۵۰ هزار ساله

این ماموت ۵۰ هزار ساله یکی از کاملترین فسیلهای بدست آمده از این جانوران عظیم الجثه عصر قبل از یخبندان است. بسیاری معتقد هستند که با توجه به پیشرفتهای حاصل شده در علوم ” دی ان ای ” و شبیه سازی امکان دوباره به وجود آوردن این موجودات عظیم الجثه وجود دارد. در سال ۲۰۰۴ میلادی این فسیل عظیم در سایت ” eBay ” به حراج گذاشته شده و به قیمت ۹۵ هزار دلار فروخته شد.

12 06 06 ID115743 اجناس فروش رفته عجیب در اینترنت

پنجره انبار کتاب

جان اف کندی یکی از مشهورترین روسای جمهور در تاریخ آمریکا بوده است . ترور او در سال ۱۹۶۳ و موارد به وجود آمده پس از آن هنوز هم یکی از بزرگترین مسائل لاینحل تاریخ آمریکا است. اما در این میان مسئولین انبار کتابهای آموزشی در شهر ” دالاس ” در ایالت تگزاس آمریکا که از آنجا به کندی شلیک شد در اقدامی عجیب پنجره ای مورد نظر را در سایت ” eBay ” به حراج گذاشتند. این پنجره که در فوریه ۲۰۰۷ میلادی به حراج گذاشته شد به قیمت ۳ میلیون دلار به فروش رفت.

12 06 06 ID347038 اجناس فروش رفته عجیب در اینترنت

نمونه شاتل روسی

شاید بتوان عجیب ترین مورد به حراج گذاشته شده در این سایت را یک نمونه قابل پرواز از شاتل روسی ” بوران ” دانست. این نمونه از شاتل بوران که ” BOR-5 ” نام داشت در سال ۲۰۰۲ میلادی در سایت eBay برای فروش قرار داد. این شاتل بین سالهای ۱۹۸۳ تا ۱۹۸۸ تست های پروازی زیادی را پشت سر گذاشته بود. بالاترین قیمت پیشنهادی برای این شاتل نمونه ۹۸ هزار دلار بود که رضایت فروشنده را جلب نکرد.

 

منبع : بر روی عکس نوشته شده

/ 0 نظر / 20 بازدید