فن آوری

فروش ایق تندرو فراری که رکورد سرعت روی آب را شکست
قایق موتوری ساخته ی انزو که رکورد سرعت روی آب را شکسته است در مزایده ای با قیمت اولیه ۱٫۵ میلیون پوند برای فروش گذاشته شد.
ماشین های او به عنوان نماد سرعت و قدرت در گوشه گوشه ی جهان به فروش می روند اما همانطور که این عکس نشان می دهد، فراری دیگر تنها نام ماشین های مجلل در دنیا نیست.
 

این فراری زیبا یک قایق تندرو است که رکورد سرعت روی آب که در سال ۱۹۵۳ ثبت شده بود را شکست و حالا در مزایده ای با قیمت اولیه ۱٫۵ میلیون پوند برای فروش گذاشته شده است.
 

جت آبی افسانه ای ARNO XI آرزوی اشلی کاستولدی را مبنی بر شکستن رکورد سرعت روی آب برآورده کرده است. او انزو فراری را تشویق کرد تا دانش و کمک فنی لازم را در ساخت آخرین مدل قایق تندرو در اختیار او بگذارد و نتیجه یک موتور فراری ۱۲ سیلندر ۴۵۰۰ سی سی بود که می توان آن را در سری اتومبیل های ۳۷۵ گرند پیکسار نیز مشاهده کرد.
 
ظرافت + فناوری = تلفن ترکیبی
ااین تلفن زیبا به عنوان تلفیقی از ظرافت و فناوری نام گذاری شده است. تلفیقی از ظرافت و فناوری. ” این گوشی توسط جیمی هیون طراحی شده است و تمرکز اصلی آن بر روی ساخت تلفن خانگی هوشمند بوده است. چون این تلفن مورد استفاده ی خانم ها است در رنگ های ملایم طراحی شده است. ”
 

 
جدید ترین دوربین فیلمبرداری کانن
با توجه به حضور روز افزون انواع مدل های جدید دوربین فیلمبراری به بازار، دو طراح مطرح کانن ماکسیم مزنسو و الکساندر ساهی یک دوربین فیلمبرداری را با الهام از نمونه های قدیمی طراحی کرده اند. این دوربین با الهام از دوربین های مورد استفاده در دهه ی ۶۰ و ۷۰ سینمای جهان ساخته شده است.
 
 
رونمایی از لامبورگینی شاسی بلند در پکن
بالاخره خودروی جدید یوروس مفهومی، که بعد از lmoo2 سال ۱۹۸۶ دومین خودروی شاسی بلند این شرکت می باشد، در نمایشگاه ۱۰۱۲ اتومبیل پکن رونمایی شد.
لامبورگینی اعلام کرد خودروی یوروس که با نام آروکس ( aurochs) نیز شناخته می شود دارای طراحی بی نظیری است و فرم بدنه آن دارای انحنا و تو رفتگی های بی سابقه است که علاوه بر بالا بردن استحکام بدنه، آن را به یک خودروی بی نظیر تبدیل می کند.
این خودرو دارای یک موتور ۶۰۰ اسب بخاری است که نیروی خود را به هر دو محور خودرو منتقل می کند. این خودروساز ایتالیایی تنها به قدرت ۶۰۰ اسب بخاری موتور یوروس اشاره کرده و هیچ جزئیات دیگری درباره عملکرد آن عنوان نکرده اما همانطور که پیش از رونمایی گفته می شد یوروس دارای کم ترین میزان آلایندگی کربن دی اکسید در میان خودروهای هم کلاسش است . همچنین پیش بینی می شود موتور v10 این خودرو به سامانه توربو شارژ مجهز شده باشد.
به علاوه می دانیم که لامبورگینی تلاش کرده شتاب صفر تا صد کیلومتر یوروس را به نزدیک چهار ثانیه برساند و به منظور کنترل میزان گشتاور اعمالی به هر دو محور از یک سامانه الکترونیکی خودکار که هنوز جزئیات آن در دسترس نیست استفاده نماید. قرار است این خودرو از سال ۲۰۱۵ با قیمتی بین صد تا دویست هزار دلار تولید گردد و سالانه سه تا سه هزار پانصد دستگاه از آن به فروش برسد.
 

ساخت یک ماهی روباتیک برای نجات ماهی ها از مناطق آلوده

گروهی از دانشمندان آمریکایی و ایتالیایی یک روبات ماهی را توسعه دادند که می تواند دسته های ماهی ها را از مناطق آلوده دریایی به محیط های امن هدایت کرده و آنها را از خطر نابودی نجات دهد.
محققان موسسه محیط های دریایی و ساحلی شورای ملی تحقیقات ایتالیا و موسسه پلی تکنیک دانشگاه نیویورک با ساخت یک ماهی روباتیک، واکنش رفتاری ماهی ها را در حضور این روبات مورد بررسی قرار دادند.
نتایح این تحقیقات نشان داد که در شرایط تعیین شده، این روبات همانند یک رهبر از سوی ماهی های واقعی پذیرفته شد و ماهی ها به دنبال آن حرکت کردند.
موفقیت این اقدام از تمایل ماهی ها به صرفه جویی در مصرف انرژی نشأت می گیرد. این روبات با شنا کردن یک فرورفتگی و نوعی حالت مکش را در پشت خود ایجاد می کند. بنابراین ماهی ها وارد مسیر آن می شوند و با صرفه جویی در مصرف انرژی به دنبال این روبات حرکت می کنند.
براساس گزارش وایرد نیوز، این دانشمندان در این خصوص توضیح دادند: “این روبات درحالی آزمایش شد که همراه با ماهی ها در تونلی که سرعت جریان آب در آن متفاوت بود شنا می کرد. با استفاده از تکنیکهای نوآورانه سرعت سنجی تصویر ذرات دیجیتالی، نشان دادیم که چگونه حرکت زیستی- تقلیدی روبات می تواند شرایطی را ایجاد کند که ماهی ها ترغیب شوند به دنبالش شنا کنند. به این ترتیب، ماهی ها از یک مزیت هیدرودینامیک برخوردار شده و نرخ مصرف انرژی خود را در مدت شنا کاهش می دهند.”
دانشمندان امیدوارند این روبات ماهی در محیط طبیعی بتواند ماهی ها را از موقعیت های خطر (سکوهای نفتی و …) به محیط های امن هدایت کند.
منبع: خنده بازار
/ 0 نظر / 18 بازدید